X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

آموزش سوم ابتدایی
سوم دبستانی ها بیایید اینجا 

نام درس: نان  نشانه ی درس: نـ ن

 باران نم نم می بارد.ابر در آسمان است.درس آسان است.آدم دندان دارد.مادر در دست نان دارد.داماد ابرو دارد.من انار در دست دارم.من برادر دارم.

نام درسایران  نشانه ی درس: ایـ یـ ی ای

 برادر دیر آمد.باران نم نم می بارد.ایران آباد است.ایرانی بیدار است.در سینی سیب است.من بیست دارم.امین انار برمی دارد.ایمان دندان دارد.امیر بیمار نیست.

نام درسسرباز  نشانه ی درس: ز

سرباز زود آمد.ایران آزاد است.ایران سرسبز است.در ترازو سبزی است.ما ایران را دوست داریم.امیر میز می سازد.مادر با سوزن دامن می دوزد.زری انار را از زمین برمی دارد.

نام درساستخر  نشانه ی درس: اِ  ِ ـه ه

دانه زیبا است.بازی ساده است.مداد امین زرد است.مینا نامه دارد.آن مرد سبد توت دارد.ما امام را دوست داریم.آزاده مداد ندارد.مدرسه نرده دارد.

نام درسگوش شنوا  نشانه ی درس: شـ ش

ماشین تمیز است.شیر شاد است.موش شاد است.آرش شانه، تراش دارد.او شش سیب شیرین دارد.شام آش رشته داریم.شب بود.امین ستاره ای را در آسمان دید.او ستاره را به مادرش نشان داد.

نام درسدریا  نشانه ی درس: یـ ی

دریا زیبا است.دریا ماسه دارد.مادر یاس در دست دارد.من دریای آبی را دوست دارم.بوی یاس می آید.مادر سبزی را می شوید.آزاده از مدرسه زود می آید.

نام درساُردک  نشانه ی درس: اُ ـُ

بز دُم دارد.یاسر شتر دارد.آرش یاس در دست دارد.باران تند آمد.امید در باران آمد.او با مدیر از دبستان آمد.این سیب درشت است.

نام درسلک لک  نشانه ی درس: کـ ک

شب تاریک است.بادبادک در آسمان است.زنبور در کندو است.کبوتر روی بام است.اردک در آب شنا می کند.مادر کباب درست می کند.کریم تاکسی دارد.

نام درسورزش  نشانه ی درس: و

امیر دونده است.کریم سوارکار است.اکبر وزنه بردار است.این سه دوست با شادی ورزش می کنند.بابا از نانوایی نان می آورد.مادر کنار سماور است.انار میوه ی شیرینی است.موشک باریک است.آزاده سرسره بازی می کند.

نام درسپرستو  نشانه ی درس: پـ پ

این کودک داستان دارد.این نمکدان نمک ندارد.او نان را در تنور می پزد.پرستو پرواز می کند.ما با توپ بازی می کنیم.پدر پروانه نانوا است.پروانه نان تازه می آورد.او نان را با پنیر دوست دارد.

نام درسجنگل  نشانه ی درس: گـ گ

گاو شیر دارد.نرگس مادربزرگ دارد.او در گرگان زندگی می کند.مادربزرگ یک گاو دارد.او با شیر گاو ماست درست می کند.آسمان بزرگ است.گربه دشمن موش است.

نام درسروز برفی  نشانه ی درس: فـ ف

آرش گاو دارد.برف می بارد.آسمان آفتابی نیست.آدم برفی کیف و کفش ندارد.فرزانه و فرشته آدم برفی درست می کنند.من کیف دارم.

نام درسدرخت  نشانه ی درس: خـ خ

بابا انار داد.خدا خوب است.یاسر نماز یاد دارد.ما ایران را دوست داریم.خدا مردم خوب را دوست دارد.مادر دامن دخترش را می دوزد.خروس بر شاخه ی درخت است

[ سه‌شنبه 22 دی‌ماه سال 1388 ] [ 10:44 ب.ظ ] [ زکیه رحیمیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 376958